Grecja - ważne informacje (archiwum)

Wszyscy odwiedzający są nadal zobowiązani do wypełnienia formularza lokalizatora pasażerów (PLF - https://travel.gov.gr/#/). Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem, a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą.. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Istnieje możliwość, że wjeżdżający zostaną poddani losowym badaniom na Covid-19. W przypadku pozytywnego wyniku zostaną zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Nowe zasady wjazdu do Grecji lądem

Od 14 lipca wszyscy podróżni wjeżdżający do Grecji przez granicę lądową w Promachonas będą musieli przedstawić ujemny wyniku testu PCR w kierunku Covid-19, ogłoszono w piątek. Test musi zostać wykonany do 72 godzin przed wjazdem do Grecji.
Przejście graniczne w Promachonas na granicy z Bułgarią jest jedynym przejściem graniczym dostępnym dla turystów.