A może Hiszpania? (archiwum)

Dlaczego warto żeglować z Barcelony?
Sama Barcelona, będąca stolicą hiszpańskiej prowincji Katalonia, jest miastem, w którym można ciekawie i poznawczo spędzić większy lub mniejszy kawałek czasu. Jest to nie bez znaczenia w sytuacji, gdy z rozkładu lotów "tanich linii" wynika potrzeba jednego czy dwu noclegów przed lub po rejsie - na pewno będzie co robić przez ten czas!
Jeżeli już jacht został wyczarterowany, pozostaje dylemat: dokąd się wybrać? Startując z Barcelony można zarówno zwiedzać wybrzeże półwyspu iberyjskiego w kierunku granicy francuskiej (porty: Mataro, Blanes, Palamos, Roses i inne) lub w drugą stronę: Sitges, Tarragona. Nawet podczas 7-dniowego rejsu można z powodzeniem odwiedzić urokliwy francuski Port Vendres znajdujący się jedynie 100 Mm od Barcelony. Propozycja dla miłośników dłuższych przelotów jest wyprawa na Baleary (Majorka, Ibiza, Minorka). Ten Archipelag jest oddalony o około 120 Mm od stolicy Katalonii.
Najbliżej z Barcelony jest na Majorkę lub Minorkę (po około 120 Mm), natomiast chcąc dostać się na Ibizę należy pokonać ok. 150Mm Morza Śródziemnego.
Bez względu na wybrany wariant rejsu i porę roku - gorąco polecamy Barcelonę jako miejsce startu żeglarskich wypraw po Śródziemnym.

Dodatkowo zrmator Azul Sailing oferuje zniżkę 10% na wszystkie jachty z Barcelony zarezerwowane w terminie do 29/02/2020. Warto skorzystać z dodatkowej promocji :)