O rejsach organizowanych przez charter.pl

Ceny

Ceny rejsów podane są w PLN/osobę i obejmują wszystkie koszty z nimi związane: koję na jachcie, wyżywienie w standardzie turystycznym, udział w kasie jachtowej (opłaty portowe, paliwo, prowiant, opłaty celne itp.), ubezpieczenie NNW/KL, usługi kapitana, podatek turystyczny, sprzątanie po rejsie, koszulkę okolicznościową. Ponadto załogant na każdym z rejsów powinien posiadać 150,- euro jako udział w zwrotnej kaucji za jacht (w przypadku rejsów na Karaibach, Seszelach i Wyspach Dziewiczych: 350,- euro). Nie stosujemy żadnych dodatkowych składek na porty, paliwo czy inne koszty rejsu.

Jachty

Nasze rejsy realizujemy na jachtach 3 i 4-kabinowych czarterowanych od renomowanych armatorów. W przypadku rejsów na Karaibach, Seszelach i Wyspach Dziewiczych rejsy odbywają się na katamaranach, w przypadku pozostałych akwenów korzystamy z jachtów jednokadłubowych.

Transport

Czas trwania rejsu obejmuje również orientacyjny czas przejazdu z Polski. Osobom uczestniczącym w rejsie doradzamy co do możliwości dotarcia na miejsce zaokrętowania korzystając z przewozów autokarowych, lotniczych lub innych. Sam zakup biletów oraz ewentualny transport z lotniska do mariny pozostaje po stronie uczestnika.

Jesteśmy załogą

Organizowane przez nas imprezy są rejsami morskimi, w których uczestnicy stanowią załogę, a nie są pasażerami. Wprawdzie nie są od uczestników wymagane żadne kwalifikacje czy też doświadczenie żeglarskie, ale biorą oni udział w obsłudze jachtu, przygotowywaniu posiłków i innych zajęciach żeglarskich. Na każdym jachcie jest doświadczony, polski kapitan, który prowadzi jacht, szkoli i instruuje załogantów.

Wyżywienie na jachcie

Posiłki są przygotowywane przez załogi na jachtach (kuchnie są w pełni wyposażone), pod okiem kapitana, z produktów i półproduktów zakupionych na miejscu lub przywiezionych z Polski.

Trasy rejsów

Kapitan zawsze dokłada starań, aby zrealizować program rejsu, nie jest to jednak zagwarantowane z uwagi na możliwość wystąpienia skrajnie niekorzystnych warunków meteorologicznych uniemożliwiających żeglugę w zamierzonym kierunku lub czyniących ją bardzo niekomfortową.

Dodatkowe atrakcje

Rejsy mogą być wzbogacone o dodatkowe atrakcje, np. „intro diving” (pierwsze nurkowanie z aparatem oddechowym poprzedzone krótkim wykładem dla osób niemających doświadczenia nurkowego), samodzielne nurkowanie na rafach dla osób posiadających uprawnienia nurkowe, prowadzenie łodzi typu RIB czy inne formy rekreacji na wodzie.

Uwagi

Nasze rejsy są adresowane do osób dorosłych, młodzież zapraszamy razem z rodzicami lub opiekunami.

Jesteśmy w stanie skalkulować i zorganizować rejs na dowolnym akwenie w wybranym przez Państwa terminie.

Osoby czarterujące od nas jachty (zarówno prowadząc jacht samodzielnie, jak też korzystając z czarteru jachtu z kapitanem) zapraszamy do przyłączenia się do flotylli — oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat.