Palermo

Palermo

Wyspy M. Śródziemnego - Sycylia (Włochy)

Położenie: 38°8'62" N, 13°22'37" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Sycylia to największa z wysp Morza Śródziemnego, położona na południe od Półwyspu Apenińskiego. Jest popularną atrakcję turystyczną, kusi połączeniem gajów oliwnych, klimatycznych plaż oraz miast posiadających zabytki sięgające czasów antyku. Sycylia słynie także z wyśmienitej kuchni, w której znaleźć można zarówno smaki włoskie, jak i greckie, hiszpańskie oraz arabskie. Turystów przyciąga przede wszystkim " bijące serce wyspy" - wulkan Etna.
Palermo to stolica wyspy i kwintesencja miasta - jest chaotyczne, głośne i śmierdzące a przy tym bardzo zaniedbane. Idealne dla tych, którzy nie szukają grzecznej, wygładzonej i poukładanej miejscowości. Od pierwszych chwil angażuje wszystkie zmysły. Powyższe wady stanowią jednak jego największą zaletę- Palermo jest autentyczne. Przebiwszy się przez tą pierwszą warstwę, można trafić także na cały szereg zabytków, które odwołują nas do wielkich historycznych cywilizacji. Na uwagę z pewnością zasługują katakumby w Convento dei Cappuccini, gdzie wystawione na widok publiczny znajdują się szczątki około 8000 osób. Znaleźć tam można zarówno fragmenty kości, jak i doskonale zabalsamowane zwłoki. Dla miłośników klasycznej architektury i sztuki prawdziwy rarytas stanowić mogą katedry w Palermo i pobliskim Monreale, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto oferuje odwiedzającym także nietypową atrakcję - Muzeum Marionetek.
Poza zabytkami architektury i sztuki klasycznej, w całym mieści napotkać można liczne przedstawienia Street Art a miłośnicy imprezowego trybu życia koniecznie powinni zajrzeć do dzielnicy Kalsa. Palermo posiada kilka targowisk, na których zaopatrzyć się można w wiele lokalnych specjałów.
Marina  Palermo posiada kilkaset miejsc przy kei i oferuje swoim gościom wszystkie standardowe udogodnienia - prysznice i toalety, dostęp do prądu i wody pitnej, stację paliw, parking a także centrum handlowe wewnątrz mariny.

Marina Palermo foto: MArina Palermo Marina Palermo foto: MArina Palermo