Marsala

Marsala

Wyspy M. Śródziemnego - Sycylia (Włochy)

Położenie: 37°47'13" N, 12°26'29" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Sycylia to największa z wysp Morza Śródziemnego, położona na południe od Półwyspu Apenińskiego. Jest popularną atrakcję turystyczną, kusi połączeniem gajów oliwnych, klimatycznych plaż oraz miast posiadających zabytki sięgające czasów antyku. Sycylia słynie także z wyśmienitej kuchni, w której znaleźć można zarówno smaki włoskie, jak i greckie, hiszpańskie oraz arabskie. Turystów przyciąga przede wszystkim " bijące serce wyspy" - wulkan Etna.
Marsala to niewielkie miasto położone w zachodniej części wyspy, w okolicach Trapani. Słynie przede wszystkim ze znanego lokalnego wina o tej samej nazwie - w mieście można zwiedzić winnice, w których ono powstaje a także delektować się nim w popularnych (zwłaszcza wieczorami) pijalniach wina. Marsala posiada niewielkie, ale dobrze zachowane stare miasto, tchnące spokojem i czyste. Wśród miejsc wartych obejrzenia znajdują się między innymi: Museo Degli Arazzi Fiamminghi z kolekcją pięknych gobelinów czy pozostałości kultury punickiej - przede wszystkim odnaleziony w 1969 roku, świetnie zachowany, fenicki statek. Amatorzy sportów wodnych także znajdą w Marsali coś dla siebie - panują tam doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu.
Marina w Marsali posiada ok. 200 miejsc przy kei i oferuje swoim gościom standardowe udogodnienia. W marinie znajdują się m.in.: toalety i prysznice, warsztat, parking, stacja paliw. Sklepy i restauracje znajdują się w pobliżu - około 5 minut spacerem od mariny.

Marina Marsala foto: Marina Marsala