Solenzara

Solenzara

Wyspy M. Śródziemnego - Korsyka (Francja)

Położenie: 41°51'35" N, 9°24'22" E

Korsyka to francuska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Włochami i Francją. Od pobliskiej Sardynii oddzielona jest poprzez cieśninę Św. Bonifacego. Jej wielkim atutem jest stosunkowo niski stopień komercjalizacji a do tego wysoka różnorodność krajobrazu: góry (najwyższy szczyt 2760 m n.p.m), dostęp do morza, klify, polodowcowe jeziora czy zdatne do kąpieli rzeki. W bonusie odwiedzający otrzymują kręte i wysoko położone drogi, zapewniające niezapomniane widoki i takież wrażenia:) Miłośnicy zwiedzania zabytków znajdą na Korsyce coś dla siebie, jednakże trzeba pamiętać, że króluje tam przede wszystkim natura. I regionalne specjały - miód, wędliny, kasztany i wino.
Sari Solenzara to niewielka, ale pełna uroku nadmorska miejscowość turystyczna położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Korsyki. Turystom ma do zaoferowania różnorodne atrakcje - wspaniałe plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych a także... chodzenie po górach:) W okolicy znajduje się otoczony lasem imponujący masyw Bavella.
Marina Solenzara położona jest w pobliżu centrum miasta, co zapewnia wygodny dostęp do wszystkich miejscowych atrakcji. Port posiada 450 miejsc przy kei i przyjmuje jachty do 30 metrów długości. Swoim gościom oferuje wszystkie standardowe udogodnienia, m.in.: dostęp do wody pitnej i prądu, prysznice i toalety, stację paliw, pralnię, WiFi, sklep, warsztat.