Marina Cleopatra

Marina Cleopatra

Grecja - Preveza (Morze Jońskie)

Położenie: 38°57'6" N, 20°45'55" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Preweza (gr. Πρέβεζα) - niewielkie miasto nad Morzem Jońskim, dokładnie usytuowane nad wąską cieśniną łączącą Zatokę Ambrakijską z Morzem Jońskim. W odległości około 5 kilometrów od miasta znajdują się ruiny starożytnego Nikopoli (miasto zwycięstwa). Zostało ono założone w 31 roku przed naszą erą przez Oktawiana na pamiątkę zwycięstwa nad Antoniuszem. W samym mosteczku mamy urokliwy port z tawernami serwujące wspaniałą grecką kuchnię.

Marina Cleopatra znajduje się na półwyspie Aktion, w samym sercu Morza Jońskiego, w pobliżu miast Preweza i Lefkada zaledwie 1,5 km od lotniska Aktion. Marina posiada 100 miejsc przy kei, przyjmuje jachty do 30 metrów długości i do 8 metrów zanurzenia. Odwiedzającym oferuje standardowe udogodnienia: dostęp do wody i prądu, prysznice i toalety, pralki i suszarki, parking, stację paliw, WiFi. Ponadto na terenie mariny znajduje się mini market, restauracja, kawiarnia, hotel i plac zabaw dla dzieci.

Marina Cleopatra znajduje się w idealnym miejscu, aby szybko dotrzeć na wyspy Morza Jońskiego. Odległość na wyspy w milach morskich: Lefkas: 9 Mm, Meganisi: 20 Mm, Paksos: 32 Mm, Korfu: 58 Mm, Kefalonia: 68 Mm, Zkinthos: 79 Mm. Płynąc wzdłuż lądu mamy: Igumenica: 47 Mm, Patras: 90 Mm, Pireus: 190 Mm,


VHF Channel: 67
Tel: +30 26820 23015
Adres: Aktio – Preveza, 48 100 P.O. BOX 25

Plan mariny Cleopatra w Prevezie  foto: http://www.cleopatra-marina.gr/