Marina Punat

Marina Punat

Chorwacja - Krk

Położenie: 45°1'3" N, 14°38'1" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Wyspa Krk to największa wyspa Chorwacji, położona w zatoce Kvarner. Posiada połączenie z kontynentem za pomocą liczącego prawie 1,5 kilometra mostu. Most plus komunikacja promowa z sąsiednimi wyspami a także obecność portu lotniczego sprawiają, że jest to fantastyczny punkt wypadowy do zwiedzania tego rejonu. Największym miastem wyspy jest Krk (z przepięknym starym portem) a 8 kilometrów od niego znajduje się Punat. Tradycyjnie mieszkańcy miejscowości zajmują się rybołówstwem, budową łodzi oraz żeglarstwem a także produkcją oliwy. Okolica ma krajobraz i klimat typowo śródziemnomorski, co sprzyja zarówno wypoczywaniu na łonie natury, jak i aktywności sportowej - znajdują się tam piękne kamieniste plaże, przy których jest możliwość uprawiania narciarstwa wodnego, surfingu, etc. 
Marina Punat to najstarsza marina w Chorwacji, powstała w 1964 roku. Posiada 800 miejsc przy kei i ponad 100 na lądzie, przyjmuje jachty do 40 metrów długości. Ponadto oferuje m.in.: 500 miejsc parkingowych, toalety z prysznicami, supermarket, restauracje, korty tenisowe, pralnię, plac zabaw dla dzieci, warsztat, dźwig bramowy, żuraw. Przy marinie znajduje się stocznia, która umożliwia naprawę nawet dużych jednostek.

VHF Channel 17
Tel: +385 51 654 111

Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Marina Punat foto: Kasia Krk foto: Kasia Krk foto: Kasia Krk foto: Kasia Krk foto: Kasia Krk foto: Kasia Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia Dojazd na Krk foto: Kasia