Bar

Bar

Adriatyk - poza Chorwacją - Czarnogóra

Miasto Bar znajduje się w południowo-wschodniej części Czarnogóry, nad Morzem Adriatyckim, u stop góry  Rumija (1593 m n.p.m.). Ze względu na położenie oraz infrastrukturę, stanowi ważny ośrodek komunikacyjny. O ile nowa część miasta pozwala skorzystać przede wszystkim z rozrywek współczesnych (liczne restauracje, kafejki, muzea, imprezy o charakterze masowym), o tyle w Starym Barze prześledzić można historię miasta od czasów rzymskich (panowanie rzymskie, weneckie, tureckie). Znajduje się tam m.in. jedno z najlepiej zachowanych miast warownych, datowane na VI wiek. Część zabytków jest dobrze zachowana, część to niestety ruiny, ale ciągle trwają prace archeologiczne i rekonstrukcyjne, które mają zwiększyć atrakcyjność miasta. Ponadto na uwagę zasługują ruiny twierdzy Haj Nehaj, pałac króla Nikolasa a także kościoły i monastery. Niewątpliwą atrakcją jest także najstarsze na świecie drzewo oliwne
Bar posiada piaszczystą plażę miejską o długości 1300 metrów. Ponadto, w okolicy, na pobliskiej riwierze, występuje ich sporo, m.in.: Dobre Vode, Veliki Pijesak, Crvena Plaľa (której nazwa pochodzi od znajdującego się na niej piasku) czy Plaża Królewska (z dostępem wyłącznie od strony morza)

AD Marina Bar znajduje się w samym centrum Zatoki Barskiej, w bardzo atrakcyjnym położeniu - w centrum miasta, w pobliżu miejskiej plaży. Dzięki temu zapewnia swoim gościom bezpośredni dostęp do atrakcji miasta. Ponadto marina oferuje m.in.: kilkaset miejsc przy kei, stację paliw, parking, darmowe WiFi, hangar, prysznice i toalety.

VHF 09
tel: + 382 (0) 30 317 786
tel: + 382 (0) 30 316 529

AD Marina Bar foto: AD Marina Bar AD Marina Bar foto: AD Marina Bar AD Marina Bar foto: AD Marina Bar