Park Narodowy Kornati - droga perełka Chorwacji (archiwum)

Park Narodowy Kornati - droga perełka Chorwacji

Park Narodowy Kornati to wyjątkowe miejsce w Europie i jedna z największych atrakcji żeglarskich w Chorwacji. Przepiękny archipelag z 89 wyspami i skałami, który znajduje się pomiędzy riwierą Šibenik i Zadar. Irlandzki pisarz George Bernard Shaw tak opisywał wyspy: "Ostatniego dnia tworzenia, Bóg zapragnął uhonorować swoje dzieło i z łez, gwiazd i oddechu stworzył Kornati."
Park narodowy Kornati jest dzisiaj w większości niezamieszkany. Ślady dawnego życia możecie zobaczyć na wyspie Kornati, gdzie znajduje się bizantyjska twierdza Tureta z VI wieku, a u jej podnóża starochrześcijański kościół Matki Bożej Tarca z XVI wieku.

Pobyt na Konatach wiąże się z opłatą za cumowanie w Parku Narodowym. Nie są to małe kwoty, wg cennika w 2022 rok za jacht długości 11-17 metrów opłata w szczycie sezonu wynosi 1200 kun, po sezonie 600 kun.

Cennik za postój jachtu w Park Narodowy Kornati

Jest jednak kilka opcji na obniżenie tych opłat:
1) Obecnie działająca promocja, czyli bezpłatny wstęp do Parku Narodowego Kornati dla wszystkich cumujących w marinie ACI Piskera. Dodatkowo bilet ten będzie ważny do godziny 19.00 następnego dnia (przy zwykłym zakupie ważny jest do do godziny 12:00)
2) Kupujemy bilet przed wpłynięciem na teren Parku Narodowego Kornati w marinie, biurze turystycznym
3) Ze zniżką możemy również kupić bilet  on-line, na stronie internetowej parku lub w aoplikacji mySea

Pamiętajcie o tych opłatach, kara za brak biletu wynosi aż 7.500 kun.

Załączniki do pobrania

Pobierz plik pdf Cennik za postój jachtu w Park Narodowy Kornati (0.41 Mb)